Рецепт кофе «Натали» с черным шоколадом Recetë Kafe "Natalie" me çokollatë të errëta

Вам очень понравится рецепт кофе с насыщенным вкусом черного шоколада. Ju do të duan recetë për kafe me një shije të pasur të çokollatë e errët.

Для того чтобы приготовить порцию напитка, понадобится следующие продукты: Në mënyrë që të përgatisin një pjesë e pije, ju do të duhet produktet e mëposhtme:

растворимый кофе — 1 ч.л. neskafe - 1 lugë

долька горького черного шоколада fetë e çokollatë e errët e hidhur

яичный желток e verdhë veze

вода. uji.

Приготовление напитка: Përgatitja e pije:

Растворимый кофе перемешайте в чашке с потертым на мелкой терке шоколадом, затем медленно добавьте желток и тщательно разотрите до образования однородной тягучей массы. Llokoçis çastit kafe në një filxhan me një çokollatë veshur në një rende gjobë, pastaj ngadalë shtoni yolks dhe pure tërësisht deri në një masë të trashë homogjene. После этого можно заливать горячую кипяченую воду, постоянно перемешивая, чтобы желток не свернулся. Ju pastaj mund të derdh ujë të vluar, nxitje të vazhdueshme, në mënyrë që verdhë veze nuk është më bëni. Вот напиток и готов. Këtu dhe të gatshëm për të pirë. Наслаждайтесь его необычным вкусом! Gëzojnë shijen e saj të pazakontë!

Приятного Вам кофепития! Gëzojnë kofepitiya tuaj!

Также Вы можете приготовить Шведский рецепт приготовления кофе Ju gjithashtu mund të gatuaj një recetë suedeze për kafe

Спасибо! Faleminderit! Ваш заказ принят! Your qëllim është pranuar!
Мы в Вконтакте Ne në FaceBook
Мы на Facebook Ne jemi në Facebook
Мы в Twitter Ndiqni ne në Twitter
Eksitim