Кофе «Аромат мёда» Kafe "aromë mjalti"

Кофейные напитки с добавлением меда не только вкусны, но и полезны. Pije kafe me mjaltë nuk është vetëm e shijshme, por edhe të dobishme. Сочетание насыщенных ароматов поднимет настроение и разбудит ранним утром буднего дня. Kombinimi i flavors të pasura të heqë shpirtrat tuaj dhe të zgjojë në ditë jave në mëngjes herët.

 

Состав рецепта: Përbërja e reçetë:

лимонный сок – 1 ч. л. lëng limoni - 1 lugë.

кофе мелкого помола – 1 ст. kafe terren imët - 1 tbsp. л. litër.

мед - 1 ч. л. Honey - 1 lugë.

вода – 180 мл. uji - 180 ml.

тертый корень имбиря – 1 ч. л. rrënjë xhenxhefil integruar - 1 lugë.

мускатный орех – щепотка (по желанию) Arrëmyshk - një majë (opsional)

черный перец – щепотка (по желанию) piper i zi - një majë (opsional)

 

Приготовление рецепта: Kohëzgjatja:

Прежде чем варить кофе необходимо сделать небольшие приготовления. Para kafe brewing që të bëjë gatim vogël. Корень имбиря (понадобиться небольшой кусочек примерно 2-3 см) натираем на крупной терке или нарезаем очень тоненькими кружочками, второй вариант более простой, особенно если корень немного «привял». Ginger Root (nevojë për një copë të vogël prej rreth 2-3 cm) fshij në një rende trashë apo të prera në feta shumë e hollë, Mundësia e dytë është më e thjeshtë, sidomos nëse rrënja është pak "wilted." Можно использовать порошок имбиря, его понадобиться всего ½ чайной ложки, но вкус получиться более острый и у напитка будет осадок. Ju mund të përdorni pluhur xhenxhefil, ajo duhet vetëm ½ lugë çaji, por të marrë një shije e aromë dhe pije do të precipituar.

Мед заливаем кипятком и ждем, пока он растворится. Mjaltë të mbushur me ujë të vluar dhe prisni derisa ajo shkrin. Для этого ему нужно помочь тщательным перемешиванием. Për këtë ai ka nevojë për ndihmë përzierjen plotë. Добавляем черный перец, мускатный орех и имбирь, если решили использовать порошок, то рекомендуется воду с ним закипятить и дать потомиться 15 минут на медленном огне, а свежему корню достаточно будет нескольких минут. Shto piper i zi, arrëmyshk dhe xhenxhefil, në qoftë se ju vendosni të përdorni një pluhur, ajo është e rekomanduar për të vlim me ujë me ta dhe të japë pastaj 15 minuta në ngrohje të ulët, dhe të freskëta të mjaftueshme për të të jetë rrënja e disa minuta. В полученную смесь добавляем кофе мелкого помола и настаиваем под крышкой 5 минут на горячей плите, с выключенным огнем. Për të shtuar këtë përzierje kafe terren imët, dhe këmbëngulin kapakun 5 minuta në një pjatë të nxehtë është fikur nga zjarri.

И в заключении добавляем лимонный сок. Dhe në fund shtoni lëng limoni. К слову, если Вам достаточно кислинки, которой обладают некоторые сорта кофе, лимонный сок можно заменить сушеной цедрой в порошке, тогда запах изменится, а вкус нет. Nga rruga, nëse ju aciditetit të mjaftueshme, të cilat kanë një lloj kafe, lëng limoni mund të zëvendësojë të thata zhvishem pluhur, pastaj erën e ndryshimit, por jo shije.

Подают такой кофе в высоких чашках с бисквитом или пирожными. Shërbyer në një gota e kafe i gjatë me biskotë ose tortë.

 

Приятного Вам кофепития! Gëzojnë kofepitiya tuaj!

Также Вы можете приготовить Кофе Эсмеральда Ju gjithashtu mund të përgatisë kafe Esmeralda

Спасибо! Faleminderit! Ваш заказ принят! Your qëllim është pranuar!
Мы в Вконтакте Ne në FaceBook
Мы на Facebook Ne jemi në Facebook
Мы в Twitter Ndiqni ne në Twitter
Eksitim